Chytáme divokou zvěř

Jak chytit slona?

Do džungle na sloní stezku se nainstaluje semafor, před něj se postaví židle, na ni se položí rýsováček a nad židli se zavěsí mucholapka. Slon kráčí a najednou uvidí červeneé světlo na semaforu:"Ha, červená," řekne si slon a zůstane stát. Stojí dlouho, až jej začnou bolet nohy. Uvidí židli a řekne si, že se posadí. jak si však sedá, píchne se do zadku , vyskočí a chytne se na mucholapku.

Jak chytit myš ?

Zaženeme ji pod skříň a skříni uřežeme nohy. Pozor, potkan se zahání pod vyšší skříň!

Jak chytit komára ?

Zaženeme jej na půdu a odstavíme žebřík.

Jak chytit lva ?

I. varianta: Chytneme dva a jednoho z nich pustíme.
II. varianta: Vezmeme do síta kus Sahary a krouživými pohyby prosíváme. Písem propadne a to, co zbude na sítu, jsou lvi.
III. varianta: Vezmeme jehlu a zapíchneme ji do Sahary. Přijde lev a řekne: Tenblbec si myslí, že tím ouškem neproskočím. Skočí a za tu bambulku na konci ocasu se chytne.

Jak chytit krokodýla
I. varianta: Na břeh dáme kus špeku a po obou stranách špeku břeh řeky pomažeme lepidlem. Krokodýl vystrčí hlavu a řekne: "Na špek ti kamaráde, neskočím! "a skočí vedle na lepidlo.
II. varianta: Za účelem polapení krokodýla si pořídíme tyto pomůcky: technické tabulky, jablko, dalekohled, krabičku od sirek a kládu. Vyrazíme někam do bažin či k řece, kde je nám známo, že se nějací krokodýlové vyskytují. Když si vyhlédneme správné místo na číhanou, musíme počkat, než se nějaký krokodýl objeví. To většinou trvá dlouhou dobu a tak si zatím můžeme číst technické tabulky. To je však, jak je všeobecně známo, nudná záležitost a tak po chvíli usneme. To se ale objeví krokodýl, vyhladovělý, připravený nás zdlábnout, avšak věren krokodýlím zvykům se rozhodne, že si nás nechá uležet. Aby se nenudil, začne si pročítat technické tabulky. To je zdlouhavá a náročná četba i pro takový kolos a proto po chvíli usne. Jelikož my jsme usnuli dříve, proto se také i dříve probudíme. Ke své radosti zjistíme, že vedle nás leží spící krokodýl. Vytáhneme proto dalekohled, obrátíme ho a podíváme se s ním na krokodýla, který se tak stane malinkým, že ho můžeme strčit do krabičky od sirek. Zdá se, že úkol je splňen, ale nesmíme zapomínat, že krokodýli se spolčují do velkých klanů a určitě se jim nebude líbit, že jeden člen byl polapen. A taky že ne, ihned se vás vydají pronásledovat. No a to víte, takový krokodýlové, ti jsou vytrvalí a trénovaní a proto vás za chvíli doženou. My však sebou vláčíme kládu a taková kláda, to je tíha. Tak ji odhodíme a hned se nám běží lépe a opět získáme náskok. Po nějaké době se ale přece jen projeví ta zvířecí odolnost a oni nám jsou znovu v patách. Proto vezmeme jablko a odhodíme ho. No a protože jablko nepadá daleko od stromu, vylezeme na něj a jsme zachráněni.

Jak chytit opici ?

Do džungle, na místo, kde se shromažďují opice, postavíme láhev s alkoholem. Sami si sedneme opodál s láhví vody. Když přijde opice, začneme si z láhve nahýbat. Opice se začne po nás opičit a začne si také nahýbat. Po chvíli je namol a snadno se dá chytit. Pokud se opice nedostaví, vyměníme láhve a opět si začneme nahýbat. Po chvíli máme opici také.

Pořád se vám nedaří ulovit krokodýla?
Co takhle vydat se na lov lva!

back for good

© jr 0002