Spravedlivá výměna

"Pane Bože, já chodím do práce každý den a dřu 8 hodin, zatímco má žena je jen doma. Chtěl bych, aby rozuměla, co musím vytrpět každý den. Prosím tě, vyměn na pár dnů její tělo s mým. Amen."

Pánbůh, díky své nekonečné moudrosti, zázrak udělal. Příští ráno se vzbudil Kalle v ženském těle. Udělal snídani, vyvenčil psa, vzbudil děti, připravil jim oblečení, připravil jejich oběd a odvezl je do školy. Potom jel zpět domů, vyzvedl věci v čistírně, stavil se v bance pro peníze a pak jel na velký nákup. Doma uklidil celý nákup, vyčistil kočce krabici a šel vyvenčit psa. Již bylo 13:00 a on pospíchal ustlat postele, odnést špinavé prádlo, trošku oprášil a zametl podlahu v kuchyni. Pak jel do školy vyzvednout děti, kde nastala debata s dětmi o učebnicích nutných k vypracování úkolu a které byly zapomenuty ve škole. Když konečně dorazili domů po několika cestách zpět do školy, připravil jim mléko a chléb a dohlédl na to, aby děti začaly s úkoly. Během času vytáhl žehlící prkno a současně se díval na televizi. Teď už bylo 16:30 a čas přípravy večeře. Poté, co se najedli, uklidil ze stolu, uklidil kuchyni a spustil myčku nádobí. V době, kdy šla jeho partnerka ven se psem, připravil dětem koupel, poskládal čisté prádlo, naládoval další pračku a dohlédl na to, aby děti šly do postele. Ve 21:00 byl naprosto vyčerpán a ačkoliv jeho denní činnost ještě nebyla zcela hotova, šel si Kalle lehnout. V posteli očekávala jeho partnerka milování. Další ráno se Kalle vzbudil a ihned padl u postele na kolena a modlil se k Bohu:
"Prosím, prosím Bože, přeměn to zase zpátky, byla to chyba závidět mé ženě možnost být doma přes den."
Pán Bůh díky své nekonečné moudrosti odpověděl: "Cítím, že jsi se ponaučil, rád to zase změním, ale musíš počkat 9 měsíců, protože jsi včera otěhotněl .....

back for good

© jr 4002