Večeře u syna
aneb mládenci dávejte si pozor na své matky

John pozval svoji matku na večeři. Během večeře si matka nemohla nevšimnout, že jeho spolubydlící Julie je velmi pěkná. Už dlouho měla podezření, že John má vztah se svojí spolubydlící a teď byla ješte zvědavější. Při jídle proto sledovala jejich reakce, byla zvědavá, zda je mezi Johnem a jeho spolubydlící něco víc než jen pohledy. Jakoby četl její myšlenky, John povídá:
"Já vím, co si musíš myslet, ale mohu tě ujistit, že Julie a já jsme jen spolubydlící."
Asi o týden později přišla Julie za Johnem a povídá, "Od té doby, co tu byla tvoje matka na večeři, nemohu najít tu krásnou stříbrnou naběračku na omáčku. Nemyslíš, že ji sebrala?"
John povídá: "Sice o tom pochybuji, ale pro jistotu ji napíšu."
Tak si sedl a napsal: "Milá mami, já neříkám, že si sebrala naběračku na omáčku z mého domu a neříkám ani, že si ji nesebrala. Faktem však zůstáva, že chybí od té doby, co si tu byla na večeři. S láskou John."
O pár dní později dostal John dopis od své matky a v něm stálo: "Drahý synu, ja neříkám, že "spíš" s Julií a neříkám ani, že "nespíš" s Julií. Faktem však zůstává, že kbyby spala ve svojí vlastní posteli, tak by už dávno našla naběračku na omáčku. S láskou máma."

back for good

© jr 1002