Letectvo popírá spekulace o havárii UFO

Valles Marineris (MPI) - Mluvčí Marťanských vzdušných sil prohlásilo za nepravdivé pověsti o tom, že v poušti poblíž Ares Vallis havarovala v pátek mimomarťanská kosmická loď. Generál Rgrmrmy Menší prohlásil dnes na tiskové konferenci, že "objekt byl ve skutečnosti neškodný meteorologický výškový balon, a ne cizí kosmická loď".

Pověsti se vynořily v pátek pozdě večer, když se jistý major z blízké letecké základny Ares Vallis obrátil na Valles Marineris Daily Record s historkou o podivném objektu podobném balonu, který údajně dopadl poblíž základny do pouště, několikrát se odrazil od povrchu a nakonec se zastavil a při explosivním vyfouknutí uvolnil plyny nemarsovského původu. Několik minut poté generál Rgrmrmy Menší kontaktoval telepaticky Daily Record a vyslovil nesouhlas se zmíněnou zprávou.

Generál Rgrmrmy Menší prohlásil, že hysterické povídačky o vozítku, které se mělo oddělit od dopadlého balonu a pojíždět po marsovké poušti jsou nesmyslnou smyšlenkou vyvolanou banálním uvolněním bahenních plynů. Veřejnost však vysvětlení vzdušných sil příliš nevěří a dále spekuluje o o mimomarťanském původu trosek v poušti. Objevily se teorie, které prohlášení gen. Rgrmrmy označují za vládní spiknutí za účelem zamlžení pravdy a zdůrazňují přitom fakt, že na Marsu nejsou žádné bažiny.

back for good

© jr 3002