Nejhloupější rozhodnutí soudu

Na počest paní Stely Liebeck, 81-leté paní, která se polila u McDonaldu horkou kávou, opařila se a vysoudila dost velku sumu peněz, se koná soutěž o "Cenu Stely". Následující kauzy jsou zapojené do soutěže o nejhloupější rozhodnutí soudu.

Letošními kandidáty jsou:

  1. Leden 2000: Kathleen Robertson z Austin Texas, byla odškodněná sumou 780.000 USD za to, že si zlomila clenok v jistém obchodě s nábytkem. Příčinou jejího úrazu bylo nikým nestřežené dítě, které po obchodě běhalo. Majitel obchodu byl právem překvapený rozhodnutím soudu, protože to nevychované dítě byl syn paní Robertsonové!
  2. Červen 1998: 19-letý Carl Truman z Los Angeles vysoudil 74,000 USD na lékařských poplatcích, protože jeho sused mu přejel přes ruku. Pan Truman, kradnoucí disky z kol susedova auta si nevšiml, že soused sedí za volantem...
  3. Říjen 1998: Terrence Dickson z Bristolu, Pennsylvánie se snažil dostat z domu cestou přes garáž. Byl totiž právě na konci úspěšného vykradnutí domu. Garážové dveře se však nedařilo otevřít, neboť automat byl rozbitý. Zpět do domu se také nemohl dostat, protože dveře do obytné části se zamkly, když je zabouchl. Rodina byla na dovolené. Pan Dickson zůstal trčet 8 dní v garáži, kde se musel uspokojit s velkým pytlem sušeného psího žrádla a kartónem Pepsi. Soudil se s pojišťovatelem domácího pána, že mentálně utrpěl. Soud jeho újmu ohodnotil na půl miliónu dolarů.
  4. Říjen 1999: Jerry Williams z Little Rock, Arkansas dostal 14,500 USD a náhradu nemocničního ošetření za to, že ho do zadku pokousal sousedův pes. Pes, menšího vzrůstu, byl uvázaný na řetězu v ohrazené části zahrady majitele. Pan Williams psa trochu provokoval, střílejíce do něho pistolí s plastovými kuličkami.
  5. Květen 2000: Jedna restaurace ve Philadelphii byla přinucena zaplatit paní Amber Carson z Lancasteru, Pensylvánie, 113.500 USD, protože se v restauraci smekla na rozlité limonádě a zlomila si žebro. Nápoj byl rozlitý na zemi, protože ho paní Carson asi 30 sekund předtím hodila po přítelovi, během jejich hádky.
  6. Prosinec 1997 - Kara Walton z Claymont, Delaware se úspěšně soudila s majitelem nočního klubu, kvůli tomu, že vypadla skrz okno na toaletě a zlomila si 2 přední zuby. Snažila se tudy totiž dostat do dámské šatny, aby ušetřila na vstupném 3.5 dolaru. Dostala 12 tisíc dolarů a úhradu zubního ošetření.

A vítězem je:
Pan Merv Grazinski z Oklahoma City: V listopadu 2000 si pan Grazinski koupil nový karavan Winnebago. Už na ceste domů, když se dostal na dálnici, nastavil tempomat na 70 mil/hod a odešel do obytné části karavanu uvařit si šálek kávy. Auto přirozeně sjelo z dálnice a převrátilo se. Pan Grazinkski dal firmu Winnebago k soudu, protože ho neinformovali, že se to nesmí dělat. Dostal 1.75 miliónu dolarů a nový karavan Winnebago k tomu! Firma vyrábějící tento karavan kromě toho udělala změny v příručkách na používání karavanů pro případ, že by se zase našel nějaký hlupák.

back for good

© jr 3002