Historečky

Názorná lekce
    V jedné škole v Oregonu nastal nečekaný problém. Spousta děvčat začala používat rtěnku a líčila se na WC. To by nevadilo - jenomže holky si zvykly po namalování přitisknout rty na zrcadlo, které bylo plné otisků a školnice ho musela denně čistit.
    Nakonec se ředitelka rozhodla, že s tím musí něco udělat. Svolala všechna děvčata na záchod a zavolala školnici. Řekla, že vyčistit zrcadlo je pracné, jak jim to ostatně školnice názorně předvede. Ta popadla mop na dlouhé tyči, namočila ho do záchodové mísy a šmudlala a šmudlala, až bylo zrcadlo čisté.
    Od té doby se na zrcadle neobjevil jediný otisk rtů.

Benzín
    Malá holčička chodila každý den na procházku s fenkou. Jednou fena hárala a tatínek řekl dcerce, že dneska nemůže Čikina ven, protože je nemocná. Holčičce to bylo moc líto a většinu noci proplakala.
    Druhý den dostal tatínek nápad. Potřel fenku vzadu benzínem, aby ji psi neucítili, a řekl holčičce, že dneska už zase mohou na procházku. Za hodinu se holčička vrátí domů sama. Tatínek se ptá, kde nechala Čikinu. Holčička odpoví: "Pár ulic od nás jí došel benzín, tak ji jeden pejsek strká domů."

back for good

© jr 0002