Něco málo o právnících
aneb Jací ve skutečnosti jsou

Dobročinnost

Pokladník charitativní organizace zavolal nejbohatšímu advokátovi ve městě: "Zjistili jsme, že ačkoli vyděláváte ročně nejméně 10 milionů, nedal jste žádný příspěvek na dobročinné účely. Nemyslíte, že byste měl udělat něco ve prospěch spoluobčanů?"

Advokát se na chvilku zarazil a odpověděl: "A když jste si zjišťovali mé příjmy, zjistili jste přitom také že moje matka umírá na vleklou nemoc a lékařské účty několikrát převyšují její roční příjem?"

Pokladník v rozpacích zamumlal: "No... to jsme nevěděli."

"A víte, že můj bratr, invalidní vojenský vysloužilec, je slepý a je odkázán na kolečkové křeslo?"

Pokladník opět vykoktal omluvu, ale právník mu skočil do řeči:

"A víte, že manžel mé sestry zahynul při dopravní nehodě a zanechal ji se třemi dětmi bez halíře?"

Zdeptaný pokladník mohl jen říci: "Neměl jsem ani tušení..."

Právník ho znovu přeruší: "A to si opravdu myslíte, že když jsem těmhle třem nedal ani vindru, tak že vám nějaké peníze dám?"

U soudu

Státní návladní v americkém městečku zavolá svého prvního svědka - starší ženu babičkovského vzezření. Dojde k ní a ptá se: "Znáte mě, paní Jonesová?"

"Samozřejmě, že vás znám, pane Williamsi. Znala jsem vás, už když jste byl malý chlapec. Upřímně řečeno, moc jste mě zklamal. Lžete, podvádíte svou ženu, manipulujete s lidmi a pomlouváte je za jejich zády. Myslíte si, že vás čeká velká kariéra, a zatím nemáte dost rozumu na to, abyste si uvědomil, že vždycky budete úplná nula. To víte, že vás znám."

Právník byl ohromen. V rozpacích ukázal přes soudní síň a zeptal se: "Paní Williamsová, znáte obhájce?"

"No to víte, že znám! Pana Bradleye jsem znala už jako děcko. Hlídávala jsem ho, když jeho rodiče potřebovali odejít. Ten mě taky zklamal. Je líný, hloupý a chlastá. Nedokáže se s nikým sblížit a v celém státě nenajdete horšího advokáta. Moc dobře ho znám."

Soudce vyžádal klid v soudní síni a zavolal si oba právníky ke svému stolu. Velmi tiše, ale s výhrůžkou v hlase pravil: "Vezměte na vědomí, že jestli se jí jeden z vás zeptá, zda zná mne, tak se octnete do pěti minut ve vězení pro pohrdání soudem."

back for good

© jr 3002