Blbost je nekonečná
aneb pravdivé příběhy z USA

Dva zlodějíčci se pokusili vyloupit prodejní automat. Jeho přední stěnu přivázal řetězem k nárazníku své dodávky a rozjeli se. Smůla: místo stěny automatu nevydržel nárazník. Zpanikařili a ujeli. U automatu zanechali přivázaný řetěz. Na něm přivázaný nárazník. Na nárazníku poznávací značku.

Na předměstí občas přes silnici přebíhali jeleni. Městská správa do daného místa umístila dopravní značku "Pozor - zvěř". Jeden z obyvatelů si stěžoval, že se tam každou chvíli někdo srazí s jelenem, a žádal, aby město zřídilo "přechod pro jeleny" jinde.

Policie vyslýchala podezřelého. Na hlavu mu nasadili helmu, z níž vedly dráty ke xeroxu. V něm byla umístěna předloha s nápisem "To je lež". Když se policistům zdálo, že podezřelý lže, stiskli tlačítko COPY. Po chvíli podezřelý souboj s "detektorem lži" vzdal a přiznal se.

Muž vešel do obchodu, dal pokladní dvacetidolarovku a požádal o rozměnění. Když pokladní otevřela zásuvku s penězi, vytáhl pistoli a požadoval všechny peníze z pokladny. Pokladní mu vyhověla. Muž si drobné vzal a utekl - svých dvacet dolarů nechal na pokladně. Uzávěrka pokladny ukázala, že si zloděj odnesl v drobných 15 dolarů. (Když na vás někdo namíří pistoli a dá vám peníze - je to trestný čin?)

Žena vycházela z obchodu a nějaký muž jí vytrhl kabelku a utekl s ní. Prodavač okamžitě zavolal policii a žena pachatele přesně popsala. Na základě toho byl muž za několik minut dopaden. Odvezli ho zpátky do obchodu a tam ho konfrontovali s okradenou kvůli identifikaci. Jakmile pachatel okradenou spatřil, zvolal: "Ano ... to je ona! To je ta paní, které jsem ukradl peněženku."

back for good

© jr 2002