Programovací jazyky jsou jako ženy
Assembler
Sprinterka, držitelka všech světových rekordů na krátké tratě. Kostnatá a svalnatá, držet ji v náručí není příliš velký požitek. Uvaří vám cokoli, ale potřebuje podrobný recept. Nevyniká krásou ani inteligencí, mluví převážně v jednoslabičných slovech jako MOV, JUMP, INC. Divoká a prudká, vhodná jen jako východisko z nouze.
Fortran
Vaše šedovlasá babička. Lidí si dělají legraci z jejího stáří, ale máte-li čas jí naslouchat, naučíte se mnoho z jejích zkušeností a chyb. Její mimořádné zkušenosti jsou uloženy v rozsáhlé sbírce receptů zvané knihovna podprogramů. Má stále špatnou náladu a když se rozčilí, začně řvát a házet nádobím. Hlavně kvůli tomu si děda našel jinou ženu.
Cobol
Buclatá sekretářka. Hrozně upovídaná, naštěstí většinu z toho, co řekne, můžete ignorovat. Tvrdě pracuje po dlouhé hodiny, ale opravdu složitou práci nezvládá. Trpí nevypočitelnými náladami a proto s ní nikdo moc rád nepracuje. Umí navařit pro velkou rodinu, ale je to takové nemastné neslané.
Basic
Sexy rozvedená sousedka. Ráda svádí mladíčky a je jim kdykoli k dispozici. Ráda je učí zajímavé věci (nebo jim to aspoň připadá zajímavé, protože je to jejich první zkušenost). Sama není nejmladší, ale jako na svou první lásku na ni hoši rádi vzpomínají. O jejím kuchtění raději nemluvit, ale u ní to není podstatné. Někteří otcové rodin své syny s paní Basicovou dokonce sami seznámí, ale své cti dbalí raději volí lépe vychovanou paní Pascalovou.
C
Úspěšná podnikatelka. Chamtivá, zdravá, nepříliš výřečná. Dobrá kuchařka, pokud si potrpíte na ostrá jídla. Nechcete-li se nechat zaskočit její divokou povahou, raději si dvakrát zkontrolujte své příkazy pro ni (viz LINT). Její dcera C++ je ještě velmi mladá a nevypočitatelná, ale zdá se, že z ní vyroste skvělá mladá dáma s mírnější povahou.
Pascal
Středoškolská profesorka. Po mamince zvané Algol 60 je milá a přitažlivá, ale hrozně panovačná. Dobrá kuchařka, ovšem nezvládne naráz více než jeden hrnec (ona mu říká modul).
Ada
Vojačka z povolání s vzezřením amazonky. Vymýšlí si striktní pravidla, ale pokud je dodržujete, chová se mírně. Je dost upovídaná a pořád mluví vojenským slangem. Musíte ji však mít rádi, protože armáda vám to poroučí. (Systémy pro americkou armádu jsou povinně psány v Adě - pozn. překl.)

back for good

© jr 3002