Vzděláváme se v náboženství
aneb další "boží" historky

Učení z bible
Mladá jeptiška jede stopem. Řidiči auta, které ji zastaví, se strašne líbí a samozřejmě se ji pokouší sbalit. Položí ji ruku na koleno. Jeptiška jenom zašeptá:
"Žalm 90 verš 5!"
Šofér svou ruku stáhne zmateně zpátky. Večer se podívá doma do bible a čte:
"Jsi na správné cestě!"

Nedělní mše
Staří manželé byli spolu už padesát let a každou neděli chodili společně na mši. Vždycky, jakmile začala bohoslužba, manžel tvrdě usnul a ženu to štvalo. Po padesáti letech už to nevydržela a vzala s sebou velkou jehlici do klobouku, rozhodnutá tentokrát muže udržet bdělého.
Přišli do kostela, posadili se a za chvilku manžel jako obvykle spal. Právě když farář pložil shromáždění řečnickou otázku: "A jak říkáme Spasiteli světa?", přišla jehlice ke slovu. Avšak trochu moc silně, a tak starý muž vyskočil a zařval: "Ježíši Kriste!"
Farář byl šokován. Za celou kariéeru se mu nestalo, že by při kázání někdo projevil aktivitu, natož právě tento notorický spáč. Pokračoval však dále a také starý pán za chvilku usnul - zrovna když kněz zopakoval: "Jak oslovujeme svého Pána a Spasitele všeho lidstva?" A v tomto okamžiku zajela ostrá jehlice znovu do starcova těla.
"Ježíši Kriste!" zaječel postižený ještě hlasitěji. Farář se opět zarazil, ale záhy navázal na přerušenou řeč.
Muž začal opět klimbat a žena se zaposlouchala do kázání. Teprve po chvíli si uvědomila, že manžel zase chrápe. Potřetí použila jehlici právě při slovech kazatele: "A co si myslíte, že řekla Eva Adamovi, když mu porodila třísté dítě?"
"Ještě jednou si píchneš, a přerazím ti tu zatracenou věc na kusy!!!"

back for good

© jr 1002