Microsoftí humor

Trénink střelby
Specialista firmy Microsoft se zúčastnil střeleckého výcviku. Dostal bezpečnostní instruktáž, pušku a náboje. Vystřílel deset ran - a od cíle hlásí, že šly všechny úplně mimo terč.

Střelec se zadívá na pušku, potom na terč. Znovu na pušku, znovu na terč. Dá prst před ústí hlavně a druhou rukou stiskne spoušť. Podívá se na krvácející zbytek prstu a zavolá směrem k cíli:

"Tady je všechno normální. Chyba musí být na vaší straně."

Konec světa
V pondělí se Pán Bůh rozhodl, že svět si nezaslouží dál existovat. Zavolal si Billa Clintona, Borise Jelcina a Billa Gatese a sdělil jim, že ve čtvrtek bude konec světa.
Jelcin vystoupil večer ve státní televizi a sdělil lidu: Mám dvě zprávy: špatnou a ještě horší. Osmdesát let jsme vám říkali, že Bůh není, a mýlili jsme se. Viděl jsem jej na vlastní oči. A co je horší - musíme se připravit na to, že ve čtvrtek je konec světa.
Clinton svolal tiskovou konferenci a sdělil národu, že má dobrou zprávu a špatnou zprávu. Dobrá: Po staletí my Američané věříme v Boha, a teď jsem se přesvědčil, že jsme měli pravdu. Viděl jsem Boha na vlastní oči. Bohužel mi však sdělil, že se máme připravit do čtvrtka na konec světa.
Bill Gates svolal vedení Microsoftu a oznámil spolupracovníkům: Mám dvě zprávy - skvělou a ještě skvělejší. Když Bůh chtěl oznámit důležitou zprávu světu, povolal k sobě Jelcina, Clintona a mne - takovou důležitost přikládá naší firmě. A ještě lepší je to, že od čtvrtka IBM přestává dodávat OS/2.

Vrtulník
Nad Seatlem se vznáší vrtulník, jehož navigační a komunikační systémy byly narušeny nepříznivým počasím. Pilot nedokáže určit svou polohu, proto přiletí k nejbližší výškové budově a vyvěsí velkou ceduli s nápisem: "KDE JSEM?"
Lidé v budově okamžitě odpoví transparentem: "JSTE VE VRTULNÍKU." Pilot se usmál, zamával, podíval se do mapy, našel cestu k nejbližšímu letišti a přistál.
Kopilot se jej potom zeptal, jak mu nápis "JSTE VE VRTULNÍKU" pomohl najít cestu?
Pilot odpověděl: "Podle toho nápisu jsem poznal, že to musí být budova Microsoftu, protože podobně mi vždy na jejich hotline dají technicky správnou, ale totálně neužitečnou odpověď."

back for good

© jr 1002