Vývoj maminky
v průběhu času se vyvíjejí nejenom děti, ale i jejich matky

Činnost: Při prvním dítěti: Při druhém dítěti: Při třetím dítěti:
Oblékání: Začnete nosit mateřské šaty, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná. Co nejdéle nosíte běžné oblečení. Mateřské šaty jsou vaším běžným oblečením.
Jméno dítěte: Prohlížíte kalendář a zkoušíte si vyslovovat a psát různá jména. Někdo by měl pojmenovat své dítě po pratetičce Františce, tak proč bych to nemohla být já? Naslepo píchnete do kalendáře.
Příprava na porod: Trénujete dýchání s přímo nábožným zanícením. Tréninkem dýchání se nezatěžujete, protože od minula víte, že to není k ničemu. Už v osmém měsíci požádáte o epidurální injekci.
Výbavička: Probíráte se šatičkami dlouho před porodem, zkoušíte, jak barevně ladí a skládáte je úhledně do připravené skříňky. Prohlédnete si, zda jsou šatičky po prvním dítěti čisté a ty s nejhoršími skvrnami vyhodíte. A proč by kluk nemohl nosit růžovou, vždyť z toho nemá rozum.
Starosti: Při první známce nepokoje (zavrnění, zamračení) dítě vezmete do náruče. Dítě pochováte, když hrozí, že by jeho řev mohl probudit to starší, které konečně usnulo. Tříletou sestřičku naučíte natahovat samočinné houpání kolébky.
Činnosti s dítětem: Chodíte s ním do gymnastiky pro matky s kojenci, do plavání pro kojence a na pohádky pro nejmenší. Chodíte s ním do gymnastiky pro matky s kojenci. Chodíte s ním nakupovat a do prádelny.
Hlídání: Poprvé, když necháte dítě se slečnou na hlídání, během večera jí pětkrát telefonujete. Při odchodu si vzpomenete, že byste jí měla nechat telefon, kde vás najde. Slečně necháte vzkaz, že vás nemá volat, pokud neuvidí krev.
Doma: Značkou část dne strávíte díváním na děťátko. Část dne strávíte dozorem, jestli ho ta starší nemačká, nešťouchá nebo nebije. Část každého dne strávíte schováváním před těma harantama.

back for good

© jr 1002