Polévková lžíce

Včera jsem se byl navečeřet v jedné známé restauraci a všiml jsem si, že všichni číšníci mají v kapse na saku polévkovou lžíci. Bylo mi to divné, ale zpočátku jsem nereagoval. Nakonec jsem ale nevydržel a číšníka, který mi donesl polévku jsem se zeptal, proč nosí polévkovou lžíci v kapse od saka.
"Víte", odpověděl číšník, "náš provozní se rozhodl zefektivnění jednotlivých činností a proto si najal Andersen Consulting a ta po několika měsíacích důkladné analýzy přišla na to, že polévková lžíce je ta součást příboru, která nejčastěji spadne zákazníkům na zem. Při průměrném počte dvou pádů lžíce za hodinu na jeden stůl mohou číšníci s připravenou náhradní lžící snížit počet cest do kuchyně a nazpět o 10 člověkohodin týdně."
Logické, pomyslel jsem si a dále bych se tím nezabýval, ale potom jsem si všiml, že všem číšníků visí z rozparku tenký provázek. Nedalo mi to a když mi číšník přinesl hlavní jídlo, tak jsem se ho na ten provázek zeptal.
"Abych pravdu řekl, není každý tak všímavý jako vy, pane", odpověděl číšník, - "ale skutečnost se má tak, že ta konzultantská firma, kterou jsem předtím vzpomínal, přišla i na to, jak zefektivnit pobyt číšníků na toaletách. Když si před začátkem směny pevně přivážu provázek na konec penisu, tak při malé potřebě ho můřu vytáhnut bez toho, abych se ho dotkl. Po vykonaní malé potřeby si nemusím umývat ruce a celková doba pobytu číšníků na toaletách se v konečném důsledku zkrátí o více než 40 procent."
"To je sice super, že ho můžete vytáhnout i bez použití rukou", ptám se, "ale jak ho proboha bez použití rukou dáte nazpět do kalhot?"
"No, to je jednoduché", odpověděl číšník a nápadně ztišil hlas, "nevím jak ostatní, ale já na to používám polévkovou lžíci."

back for good

© jr 5002