Manažerské lekce II
nejen pro šéfy, ale i pro jejich podřízené

Lekce číslo 1:
Manželka zrovna vystoupila ze sprchy a manžel se chystá sprchovat, když v tom zazní dole v hale zvonek. Manželka si přes sebe přehodí osušku a jde otevřít. Před dveřmi stojí soused Bob. Ješte dříve, než žena stačí otevřít ústa, Bob spustí: "Dám ti 800 dolarů, když si tu osušku na chvíli sundáš." Po krátkém rozmyšlení nechá žena osušku sklouznout a zůstane před Bobem jen v Evině rouše. Bob chvíli kouká, pak dá ženě 800 dolarů a odejde.
"Kdo to byl?", ptá se manžel, když se žena vrátí.
"Jenom Bob od vedle."
"To je fajn, že prišel. Dal ti těch 800 dolarů, které mi visí?"
Manažerská lekce:
Existuje-li důležitá informace ohledně budoucích zisků, je lépe riskovat a akcionářům to sdělit včas. Zamezíte tím možnému nepříjemnému odhalení v budoucnosti.

Lekce číslo 2:
Prodavač, pokladní a jejich šéf jdou společně na oběd. Cestou najdou starou lampu a když ji začnou otírat, objeví se džin: "Splním každému jedno přání," hřímá.
"Prvnímu mně, prvnímu mně, volají prodavač s pokladní."
"Přejte si," vyzve je džin.
"Chtěl bych být na Bahamách, řídit rychlý sportovní člun a nemít žádné starosti," říká prodavač. Puf - a prodavač je pryč.
"Chtěla bych se opalovat na Havaji se svým milým, nechat si dělat masáž a po ruce mít neustálý přísun pina coladas.", říká pokladní. Puf - a pokladní zmizí.
"Tak jste na řadě, ", obrátí se džin na manažera.
"Chci ty dva zpátky, než skončí polední přestávka," říká manažer.
Manažerská lekce:
Nechte svého šéfa, ať mluví první.

Pro zapomětlivé tu jsou Manažerské lekce I.

back for good

© jr 5002