jeho šílenstvo TOPlist
odmítám jakoukoliv zodpovědnost za díla zde uvedená,
neb jsem rád, že jsem občas schopen zodpovídat sám za sebe

jméno: jména nejsou důležitá, ty snad lidi nedělají - jr
(stále nechápu, jak záporné postavě ropného šílence ze seriálu Dallas, mohli dát moje jméno)
stáří: na věku přece nezáleží, hlavní je, jak se cítíte, chováte - 14
(navždy budu mít trauma z toho, když mi jedna kamarádka při jednadvacátých narozeninách blahopřála ke čtrnácti, že se prý tak chovám; jaká to drzost, rouhání, na hranici s ní)
koníčky:   jo, nejen koníčky, všechny zvířátka mám rád - moje zvířecí láska
(zvířecí všechno, syrová nahota v neskrývané podobě)

Jestliže jsem kdy nějakou krásu spatřil,
a došel tak splnění své touhy,
vždy byl to sen jen pouhý.
John Donne, The Good-Morrow

malá galerie:
tak to jsme my
(rád bych upozornil, že v současné době mě zjevem napodobuje spíše Johnny Depp)
a takový jsme byli
(možná to vypadá jako bych měl již v mládí skoliózu, ale není tomu tak,
jen jsem musel graficky odstranit druhou osobu, jež hyzdila mou krásu)

moje milenka
(ty vole, pusa, lakoška, esmeralda, milostpaní, jak říká ona - Lucky)

O původu druhů ...

"In the bekinink"

   Možná, že to bude znít divně, ale já, já jsem se narodil, ano, nějaká paní a úplně neznámej pán se měli strašlivitánsky moc rádi. A pak jsem se narodil (tak nějak to chodí, ne?) a voni si začali říkat maminka a tatínek. Ještě s námi byli takový vošklivý člověkové, který mě pořád jen zlobili a to byli sestřička a bratříček. To všechno se stalo už úplně nejdál dávno, někdy kolem "zinového" listopadu roku páně 33 b.c. na poli plném vína, někde v naší metropoli. Celé to období bylo nějaké podivné. Třeba co se týče mého zjevu. Jak dobře známo, měl jsem v té době ještě sbírat muchomůrky a hříbečky, hrát si s veverkami apod. Proto jsem byl úplně krňavoučký, roztomile hnusný děďádko a zavřeli mě do takový krabice. Pak jsem však jedl a jedl a jedl, až se ze mě stalo to nejslaďoučtější mimimko na Zemi. A mohl nastat den pro výlet, výlet do dalekých končin, končin jménem domeček. První byl někde v Rožďalovicích, okrsek Nymburk, dalším poté (ve věku mých prvních let) HáBéčko, nedaleko města mobilismu - Mladé Boleslavi. Jak voda tekla (samozřejmě i já (to se stává)), tak jsem postupně moudřel, táhl se do nebeských výšin a boural na každém rohu .. .

"In the middlo night"

   Až jednou, když už jsem dávno šupajdil a vznášel podivné dotazy, mě odvezli do mateřské školky. Tu jsem navštěvoval jeden dlouhý rok. Bylo to bouřlivé období. Období nenávisti a strachu, které mě psychicky poznamenalo, např. takový čaj s mlékem, odpolední spánek, oddělené záchodky a terorizující učitelky, hrůza, panika .. .

"In the middlo night 2"

   Po období mateřské školky, lásky a bezstarostnosti začala jiná, mnohem odlišná etapa. Kdepak ty fajn holky sou a kde maj ... ŠKOLNÍ LÉTA. První až osmá třída. Be až A. Kdo mě zná, tak ví, že jsem byl andělsky hodné, řemeslně zručné, sportovně nadané, psychopaticky ušlechtilé, filozoficky zaměřené, oblíbené školní dítě. Co říci jiného, dvojku z chování jsem nikdy nedostal (asi aby mi nepokazili image), trojku taktéž a důtky se nepočítají ... (samozřejmě ty školní, ty ostatní určitě nejsou na škodu) ...

"In the middlo night 3"

   Asi přeskočíme jedny z nejúžasnějších let v mém životě, gymnaziální léta, protože to by bylo na hooooodně dlouho ...
   Snad jen, že onou školou bylo gymnázium Dr. Josefa Pekaře (doufám, že pan Pekař nám již odpustil ty šatičky a čepičku, které jsme mu propůjčili a ony mu tak slušely ...) v Mladé Boleslavi. Tímto také zdravím všechny gymnazisty a Boleslavany, hlavně lidi, moji oblíbenou popelnici, křoví v parku, kam se vždycky ukrývám před malými úchylnými dětmi, plné půllitry, jež mě vroucně očekávají a všechny ty ostatní maličké zvrhlosti, jež ve mně vyvolávají pocity blaha a štěstí

"právě teď"

   Nyní se ze mě stalo něco nádherného, úchvatného, miloučkého ... nudnou realitou nepostihnutelného. V tomto splašeném čase je to stvořeníčko stáro xy dlouhých let, pobývá na stejném místě jako kdysi, a už nestuduje FJFI. Mimo všechno jiné je svobodné a příjemné, humorné a dotěrné, sportovní nebo počítačové, hudební a filmové a hlavně obrázkové... prostě miluje pocity planoucí každým okamžikem.
   Občas je unavené, bloudící a tápající, zlé a neví kdy přestat. Napůl slepé, šacující letadla a plachtící za větru. Je k mání zdarma, bez návodu k použití a bude se k vám určitě lísat, stačí zvednou telefon, či napsat tužkou nebo rukou, poslat, mailnout či podobně ... a je vaše. S mašličkou (růžovou) (za bezvýznamný příplatek $9.99), v malé krabičce ..

s úžasem, údivem, zářící, váš          
jr & p                     

back for good

© jr 0102-1002