Perličky z technické podpory

Jistá dáma žádala o pomoc s instalací Windows, která se nějak nedařila. "Přinesla jsem si z práce disky s Windows, abych si je nainstalovala na domácím počítači." Pracovník si řekl, že nejsou přece softwarová policie, a snažil se jí pomoci.
TechSupport (TS): "Takže, co se stalo?"
Zákaznice (Z): "Vždy když strčím disk dovnitř, zase se vysune, že není inicializovaný."
TS: "Pamatujete si to hlášení přesně, madam?"
Z (hrdě): "Napsala jsem si to: 'This is not a Macintosh disk. Would you like to initialize it?'
TS: "Eh, co se stalo potom?"
Z: "Když se inicializovaly, všechny diskety se zdály být prázdné. A teď jsem je přinesla zpátky do práce a nemůžu je přečíst z A: mechaniky; PC je chce formátovat. A to jsou jediné diskety s Windows pro celou naši kancelář. Udělala jsem něco špatně?"

E-mail na TS: "DokazeteOpravitMezernikNaMeKlavesnici?"

Z: "Takže takhle se tedy připojím na Internet, správně?"
TS: "Ano."
Z: "A to je nejnovější verze Internetu, správně?"
TS: "Ahh... ah.. ano..."

Od pracovníka Hewlett-Packard TechSupport:
Zákaznice měla velmi specifický problém, který jsem nedokázal vyřešit. Nemohla tisknout žlutš. Všechny ostatní barvy byly v pořádku, což je zvláštní, protože základní barvy jsou azurová, purpurová a žlutá - např. zelená je kombinací azurové a žluté, ale zelená se vytiskla v pořádku. Všechny barvy spektra se vytiskly - vyjma žluté. Nechal jsem zákaznici vyměnit cartridge. Nechal jsem ji smazat a přeinstalovat ovladače. Nic nefungovalo. Požádal jsem spolupracovníky o pomoc - nikoho nic nenapadalo. Po dvou hodinách zkoušení už jsem ji chtěl říci, aby poslali tiskárnu k nám na opravu, když tu se tiše zeptala: "Nemám zkusit tisknout na nějaký bílý papír místo tady toho žlutého?"

Zakazník pokoušející se nastavit novou tiskárnu volá na TS a popisuje hlášení: 'Nemohu nalézt tiskárnu'. Do telefonu vysvětluje, že tiskárnu už držel i přímo před obrazovkou, ale počítač ji pořád nemůže nalézt...

Jeden muž procházel pozdě odpoledne kanceláří a viděl jakousi mladou ženu, jak sedí před počítačem se zkříženýma rukama a zírá na obrazovku. Když šel kolem za čtvrt hodiny, všiml si, že je pořád ve stejné pozici, jen navíc netrpělivě podupavá nohou. Zeptal se ji, jestli nepotřebuje pomoc, načež ona odpověděla: "No to je dost! To tlačítko F1 jsem stiskla už před dvaceti minutami!"

back for good

© jr 4002