Hlavolamy a hádanky II

1. Za jaký nejmenší čas opečete tři topinky, když se na pánvičku vejdou jen dvě najednou a jedna strana se peče 30 sekund?   (odpověď)

2. Jedna cihla váží jedno kilo a půl cihly k tomu. Kolik kilo váží 2 cihly?   (odpověď)

3. Stojíte v místnosti, ve keteré jsou tři vypínače a dveře. Dveře vedou chodbou do druhé místnosti, ve které jsou tři žárovky. Každá žárovka je propojena s jedním z vypínačů ve druhé místnosti. Z místnosti s vypínači není vidět do druhé místnosti. Vypínače jsou označeny zapnuto/vypnuto. Máte zjistit, která žárovka patří ke kterému vypínači za následujících podmínek:
a) V místnosti s vypínači můžete být, jak dlouho chcete.
b) Zapínat a vypínat můžete kterýkoli vypínač, kolikrát chcete.
c) Až skončíte v místnosti s vypínači, projdete dveřmi do místnosti se žárovkami.
d) Jakmile projdete dveřmi do místnosti se žárovkami, nesmíte se vrátit zpět do místnosti s vypínači a musíte určit, která žárovka patří ke kterému vypínači.

Pozn.: Elektřina funguje bez poruch. Dráty nevytahujte, to není řešení. Žárovky neprasknou.   (odpověď)

4. 3 muži přišli na motel. Recepční řekl, že pokoj stojí 30$ a tak každý z mužů zaplatil 10$. Všichni potom odešli na pokoj. Za nějakou chvíli si recepční uvědomil, že pokoj stojí jen 25$. Prostřednictvím poslíčka jim poslal zpátky 5$. Poslíček ale neví, jak by 5$ rozdělil na tři díly, proto každému vrátí jen 1$ a zbytek (2$) si nechá. To znamená, že každý z mužů zaplatil 9$, neni-liž pravda? To je dohromady 27$, poslíček má v kapse 2$, že? To je dohromady 29$.
Kam zmizel zbývající 1$?   (odpověď)

A ještě všechny odpovědi.

back for good

© jr 3002