Fotograf versus náhradní otec

Jedna manželská dvojice byla už mnoho let spolu, ale stále se jim nedařilo mít potomky. Po mnohých bezvýsledných lekářských konzultacích zašli k jednomu renomovanému specialistovi, který jim po náročných testech pověděl, že jediným řešením bude najít náhradního otce.
"Co to znamená náhradní otec?", zeptala se paní.
"Je to pečlivě vybraný muž, který pro jednou zastoupí manžela, aby žena otěhotněla."
Paní trochu váhala, ale její manžel pověděl lékařovi, že on nemá nic proti tomu, přistoupí na všechno, jen aby se mu splnil jeho sen stát se otcem. O pár dní na to, manžel sepsal smlouvu s jedním mladíkem a dohodli se, že příští neděli ráno, když manžel nebude doma, navštíví on manželku, aby splnil svoji úlohu. Stalo se však, že ze sousedního domu zavolali na stejný den a čas fotografa, aby přišel vyfotit malé dítě. Hrou osudu se fotograf zmýlil a zazvonil u dveří výšše uvedené dámy ...
"Dobrý den, paní, přišel sem kvůli tomu dítěti."
"Hmmm, dobře, pojďte dále. Dáte si něco?"
"Ne, děkuji, alkohol není dobrý při mé práci. Chtěl bych, abysme začali co nejdříve."
"Dobře, co kdybychom šli do ložnice?"
"Můžeme i tam, chtěl bych to udělat jednou tady, potom v obýváku, dvakrát na koberci a jednou na zahradě."
"A kolikokrát to vlastně bude?"
"Normálně pětkrát na jednu návštěvu, ale když matka spolupracuje, může to být i vícekrát ...", povídal, zatímco vyndával z desek fotoalbum.
"Předtím bych však chtěl, abyste se podívala na moje výsledky. Používam speciální a jedinečnou techniku, která se mým klientkám velmi líbí ... Například, podívejte se na portrét tohoto nádherného dítěte - udělal jsem ho v parku za bílého dne. A kolik tam bylo diváků! A tady mi museli pomoci dva kamarádi, neboť ta paní měla vysoké nároky. Vrcholem bylo, že jsem musel práci předčasně ukončit, protože se tam najednou objevila veverka a začala mi okusovat aparát ..."
Manželka byla dost zaskočená, ale poslouchala dál fotografovi řeči.
"Všiměte si těchto dvojčátek. To jsem se opravdu blýskl, stačilo mi jen pět minut: přišel jsem a bum! Dvakrát, a podívejte se jak se mi ta dvojčata vydařila.
Manželka byla čím dál tím více vystrašená a fotograf mlel dál:
"Toto dítě mi dalo dost zabrat, protože jeho matka byla velmi nervózní. Pověděl jsem jí - podívejte, vy se otočte a nechte to všechno na mně. Ona sa otočila a já jsem si mohl dělat svoji práci ..."
Tu už byla manželka pomalu na omdlení. Fotograf odložil album a povídá:
"Tak co, začneme už?"
"Jak myslíte ..."
"Dobře tedy, dojdu si pro trojnožku."
"Trojnožku?", roztřeseně povídá ženská.
"Ano," v poklidu odpoví fotograf, "to víte, můj aparát je velmi velký, a tak potřebuji trojnožku, aby sem ho podepřel a stabilizoval, protože ani oběma rukama ho pořádně neudržím ...
Paní? Paní?! Paníííííííí!"

back for good

© jr 1002