S humorem za náboženstvím
aneb "boží" historky

Pobožný lev
Stalo se ve starém Římě v době pronásledování křesťanů. Z cirkusu utekl lev a začal honit jednoho Římana po ulici. Shodou okolností to byl křesťan - jeho oblíbená potrava. Utíká jednou ulicí - lev za ním. Zabočí do druhé - lev zase za ním. Zabočí do další a s hrůzou zjistí, že je to slepá ulice. Doběhne na konec a zjistí, že se nemá kde schovat. Lev se hrozivě blíží, a tak křesťan vyšle rychlou modlitbičku: "Pane, udělej zázrak a obrať toho lva na křesťanskou víru."
Lev doběhne až k němu, metr před ním se zastaví, sedne si, sepne přední tlapy a praví: "Pane, požehnej potravě, kterou jsi mi seslal."

Velké zvíře
Při někdejší návštěve USA měl papež zpoždění a vypadalo to, že na jednu z mnoha plánovaných akcí přijede pozdě. Když však popohnal řidiče své limuzíny, aby jel rychleji, řidič mu odpověděl, že má přísný příkaz nejezdit s ním rychle. Papež se nechtěl opozdit, a tak znovu naléhal na řidiče, ale ten se bál ho poslechnout.
Nakonec papež donutil řidiče sednout si na zadní sedadlo a Jeho Svatost usedla za volant. Za pět minut ho zastavil policista pro rychlou jízdu. Když poznal muže za volantem, šel za svým velitelem.
Policista: "Seržante, mám problém. Chytil jsem někoho při překročení rychlosti, ale je to mimořádně velké zvíře. Mám mu dát přesto pokutu?"
Seržant: "Samozřejmě! Nezáleží na tom, kdo je to. Mimochodem, jak moc velké zvíře to je? Jako náš guvernér?"
Policista: "Mnohem významější!"
Seržant (s úšklebkem): "Je snad stejně důležitý jako prezident?"
Policista: "Ještě důležitější."
Seržant: "Kdo to proboha je???"
Policista: "No, pane, přesně to nevím. Ale šoféra mu dělá papež."

back for good

© jr 1002