Novinka: BOOK - Built in Orderly Organized Knowledge

   Jde o revoluční průlom v technice: zařízení, které nemá žádné dráty, žádné elektrické obvody, žádné baterie, nikam se nepřipojuje, nic se nezapíná. Použití je tak snadné, že ho zvládne i dítě. Stačí zvednout horní kryt. Je kompaktní a přenosné, můžete je používat kdekoliv - třeba i v křesle u krbu. Přesto obsáhne stejné množství informací jako CD-ROM.
   Jak pracuje? Každý kus se skládá z očíslovaných listů papíru (recyklovatelného) a na každý z nich se vejdou tisíce bitů informací. Listy jsou spojeny tzv. vazbou, která je udržuje v potřebném pořadí. Protože se každý list používá po obou stranách, jsou materiálové náklady na výrobu poloviční.
   Každý list se snímá opticky, při čemž se informace ukládají přímo do vašeho mozku. Drobný pohyb prstu vás přenese na další stránku. BOOK spustíte kdykoliv pouhým otevřením. Pomocí funkce "listování" se můžete ihned přesunout na jakýkoliv list a procházet podle svého přání dopředu a dozadu. Většinou se dodává s doplňkem zvaným "rejstřík", který vám umožňuje najít velmi rychle jakoukoliv požadovanou informaci.
   Volitelně můžete BOOK dovybavit zařízením zvaným "záložka", které vám umožní otevřít BOOLK na témže místě, kde jste s ním pracovali při posledním použití - i když jste ho mezitím zavřeli. Záložka odpovídá univerzálním standardům, takže ji můžete použít pro BOOK různých výrobců.
   Pro svou přesnost, trvanlivost a dostupnost je BOOK zařízením budoucnosti; v nejbližší době můžeme očekávat mnoho nových druhů, neboť roste i popularita programovacího doplňku pro BOOK - psacího zařízení PENCIL (Portable Erasable-Nib Cryptic Intercommunication Language).

(pozn. překl.: BOOK = kniha, PENCIL = tužka)

back for good

© jr 2002